Rehber

Yeni Başlayanlar Rehberi

2015/11/05

Yeni Başlayanlar Rehberi

DİKKAT: Yeni bir oyuncunun bilmesi gereken en önemli şey ilk gelen hediye altınları gereksiz harcamamaktır. Oyuncular altınlarını Mağaza'dan altın birim almak için biriktirmelidir.

Yeni başlayan oyuncuların ilk yapması gereken şey görevleri takip etmektir ekranın sağ tarafında bulunan görev listesi oyuncunun ilerlemesine yardım edecektir. Vurkaç bölümü açılana kadar (10. seviye) görevler dışında müdehale edilmesi gereken bir konu yoktur. Vurkaç'tan önce bilinmesi gereken ilk konu birliklerdir.

Birlikler

Birlik arayüzü oyundaki en kritik noktadır. Burada her oyuncunun mutlaka yapması gereken şeyler şunlardır: • Birliklerinin seviyelerini attırmak • Birliğe general atamak • Birliğe atanan generalin seviyesini arttırmak • Birliğe malzeme donandırmak • Birliğe donandırılan malzemelerin seviyelerini arttırmak Bu maddelerden herhangibirisi es geçilirse oyuncu savaş görevlerinde güçsüz birlikleri ile başarısız olacaktır. Şavaş görevlerini başaramamak Komuta Merkezi seviyesinin arttırılmasını engeller. Hiçbir bina Komuta Merkezinin seviyesini geçemeyeceği için oyuncu takılacaktır. Birlikler seviye atlamanın anahtarıdır bu yüzden oyuncular sonraki seviyelerde birliklerini geliştirmeyi planlayarak birlik geliştirmeyi erteleyemez.

Birlikler

İlk birlikler oyun tarafından verilir. Oyuncu çeşitli görevlerden ve etkinliklerlden birlik alabileceği gibi Mağaza'dan birlik alabilir. Brilik seviyesini arttırmak için birlik arayüzünde soldan birlğe tıklanır sağ alttan yükselt butonuna tıklanır. Bir birliğin seviyesi “Muharebe Merkezi” binasının seviyesini geçemez bu yüzden Muharebe Merkezi en üst seviyeye (Komuta Merkezi seviyesine) çıkarılmalıdır. Birlikler Deneyimle (Exp) yükseltilir.

Birlik malzemeleri

Malzemeler Vurkaç'tan veya Mağaza'dan elde edilebilir. Birlik arayüzünde soldan birliğe tıklanıldığı zaman arayüzün en sağ tarafında dikey olarak duran çubukta o birliğe verilebilecek malzemeler görünür. Birliğin malzeme boşluklarına tek tek tıklanarak malzemeler giydirilebilir. Alternatif olarak birlik malzeme boşluklarının yukarısında bulunan “Donan” butonuna tıklayarak mümkün malzemeler otomatik olarak donandırılabilir. Birlik malzemelerinin simgelerinin sağ alt köşesinde malzemenin seviyesi görünür. Birlik malzemesinin seviyesini arttırmak için malzemeye tıklanır sağda açılan bölümden Güçlendir butonuna tıklayarak gümüş ile güçlendirilebilir. Malzemelerin seviyesi “Askeri Depo” binasının seviyesini geçemez.

Generaller

Generaller savaş gücünün en çok etkileyen öğelerden biridir. Çeşitli görev ve etkinliklerden ve Mağaza'dan elde edilebilir. Birlik arayüzündeki “Donan” butonu otomatik olarak ilgili generali birliğe atayacaktır. General seviyesini arttırmak birlik malzemelerinde yapıldığı gibi yapılır General seviyesi Deneyim (Exp) ile artar. Generallerin seviyesi General Merkezi (GEN Center) binasının seviyesini geçemez. General Merkezi askeri binalar arasında en son açılandır. Bu yüzden yeni oyuncular şehirde bu binayı göremeyebilir.

Vurkaç

Vurkaç arayüzünde oluştur butonu tıklandıktan sonra sol tarafta vukaçın seviyesi sağ tarafta ödülleri görünür. Buradan düşen ödüller savaş birliklerini geliştirmek için kullanılır. Bunlar birliklerin en önemli parçalarıdır.

(Vurkaç hakkında detaylı bilgi için vurkaç sayfasına göz atın. )

Vurkaç savaşı bittikten sonra resimde görüldüğü gibi düşan malzemeler listesi görülür. Eğer daha önceden birliklerlde eşya yoksa oyun eşyayı donanmak için tavsiyede bulunur. Şimdi donan butonuna tıklanarak veya şehre dönüldükten sonra alt menüden “Birlik” butonuna tıklanarak malzeme birliğe verilebilir.

Savaş

Savaşlarda genelde otomatik saldırı kullanılır fakat düşmanın eşit veya daha güçlü olduğu durumlarda doğru strateji ile güçlü düşman yenilebilir. Savaşlarda strateji çok kritiktir her tur her birliği bir kere hareket ettirip bir kere ateş ettirme hakkı vardır.

Oyunda üç tip birim vardır bunlar Topçu, Zırhlı ve Piyade'dir. Taş, kağıt, makas oyununa benzer bir mantık işler. Topçuçar zırhlılara karşı güçlü, piyadelere karşı zayıftır. Zırhlılar piyadelere karşı güçlü, topçulara karşı zayıftır. Piyadeler topçulara karşı güçlü, zırhlılara karşı zayıftır. Oyuncu bu bilgilere dayanarak kendi birimlerini düşmana karşı en avantajlı pozisyonlara yerleştirip tehlikeri birimlerden uzak kalıp zayıf birimlere saldırmaya çalışır.

Piyade, topçu ve tank birlikleri birbirine görsel olarak karışabilir. Özellikle bazı hafif zırhlı araçlarda bulunan piyade birlikleri tank birliklerine çok benzemektedir. Oyuncular birliklerin sınıfını mausu birliğin üstüne götürerek anlayabilir. Saldırılacak birimin üstünde Etkili, Etkisiz ve Normal şeklinde uyarı çıkar.

Sunucu listesi