Rehber

Acemi rehberi seviye 1-25

2015/09/06

Acemi rehberi seviye 1-25

 

İlk olarak görevleri takip edin ve otomatik savaşı seçin.

 

Hemen sonra karakter oluşturma ve güç seçme arayüzü açılacak. Eğer gücü rastgele seçerseniz 20 altın ekstra kazanacaksınız.

 

Ekranın sağ üst tarafında davet ödülü butonuna tıklayın. Eğer davet edilmiş oyuncu belirli seviyeye ulaşırsa davet eden ödül kazanır.

 

Vurkaç ödüllerini alma görevi çıkana kadar acemi rehberini takip edin. Vurkaçı tek başınıza veya birisi takımınıza katılınca o birisiyle tamalayabilirsiniz. Manüel olarak saldırırsanız daha iyi. Piyade eri anti top, top anti tank, tank anti piyade eriyi unutmayın.

 

Kulübeyi 6 seviyeye geliştirirseniz üyeliği 2 seviyeye geliştirmek için bir görev çıkacak. Üst sol taraftaki üyelik butonuna tıklayın, seviye 1 üyelik için 999 göreceksiniz. Herhangi sayıyı yükselterek seviye 2 olabilirsiniz.

 

339 altın değerinde ödül tankı, özellikleri diğer temel tanklardan 7 kat daha iyi. Diğer ödüller de çok faydalıdır.

 

Vergi görevini alınca genellikle gümüş deponuz dolu olacak. Daha çok gümüş elde edebilmek için depoyu geliştirmek gerekiyor. Zamanınız varsa vergiden daha çok gümüş kazanmak için kulübe ve vergi ofisini geliştirin.

 

Üyelik 2 kazanırsanız VIP seviyesini de alabilirsiniz. VIP erken seviyelerde oldukça faydalıdır. En başta 7 günlük veya 3 aylık VIP alabilirsiniz. 3 aylık VIP daha ucuza gelir.

 

VIP olduktan sonra 6 binayı aynı anda geliştirebilmek için 6 inşaat takımınız olacak. Geliştirilebilecek tüm binaları geliştirin. Oyundaki leveliniz Komuta Merkezi levelidir. O yüzden diğer binaları geliştirmeden önce Komuta Merkezini geliştirin. Hiç bir binanın seviyesi Komuta Merkezinin seviyesini aşamaz.

 

Komuta Merkezi 15 seviyeye ulaşınca ana şehir kuşatması aktifleşecek. Şehir yağma ve kuşatmasını yapabileceksiniz. Keşif butonuna mouse yönlendirerek yağmadan ne kadar kaynak kazanabileceğinizi göreceksiniz. 40k ve üzeri kaynak kazanınca harekete geçebilirsiniz. Aynı güçte olan oyuncuları size Dünya Savaşında yardım edebilmeleri için yağmalamamaya çalışın. Harekete geçmeden önce düşmanın bilgisine bakabilirsiniz. Eğer kazanabileceğinizi düşünüyorsanız birliklerinizi gönderin. Eğer düşman çok güçlü gözüküyorsa zamanınızı kaybetmeyin.

 

Gümüş deponunuz doluysa yağmada başarılı olursanız bile gümüş kazanamazsınız. Eğer yağmalanmayı istemiyorsanız ast mütareke anlaşmasını alabilirsiniz. Saldırıyı 4 saat için durduracak, o sırada da tüm gümüşlerinizi harcayabileceksiniz.

 

15 seviyede hediye paketi gelecek. Motosikletleri kazanırsanız milisler yerine onu kullanın. Birliklerinizi geliştirin ve kuşatın.

 

Şimdi binaları geliştirmeye devam edin. 16 seviyede sistem general almanızı isteyecek. Generallerin kalitesi: turuncu-mor-mavi-yeşil-beyaz.

 

Düşük rozetle genelde yeşil generalleri atyabilirsiniz. Generallerin isimlerinin yanındaki mesajı okuyun: A- en iyisi, E- en kötüsü. Önce yeşil generalleri atayıp listeyi bedava yenileyin. Yenileme değerini henüz kullanmayın. Yeterince yenileme puanlarınız olunca onları generaller takası için kullanabilirsiniz.

 

Eğer sistem ekipmanı geliştirmenizi istiyorsa tank için hediye silahını geliştirin.

 

Binalari geliştirmeye devam edin. Aynı zamanda da bazı seferlere katılın. Kuzey Avrupa Harekatını tamamladıktan sonra Komuta Merkezini tekrar geliştirebilirsiniz.

 

Ara sıra savaş değerinizin yeterli olmadığı uyarısını alırsınız. Hala savaşmaya ve kazanmaya devam edebilirsiniz. O zaman manüel savaşı ve anti birlikleri kullanabilirsiniz.

Seferi geçtikten sonra Komuta Merkezini 18 seviyeye geliştirin. Ödülü almayı unutmayın.

 

18 seviyeye ulaşınca Araştırma Merkezi aktifleşecek. Bu oyunda esas binalardan biridir.

 

Acemi bölgesini geçtikten sonra seferler ve vurkaçlar zorlaşmaya başlıyor. Uygun birlikleri ve becerileri kullanmanız gerekecek. Eski birlikleri ve ekipmanı yenileyin. Oyunun başlangıcında az kaynaklarınız olacak, onları becerilerini öğrenmek için kullanmakta fayda var. Şimdilik en kullanışlı beceri hasar becerileridir. Fırtına vuruşu kategorisindeki ikinci beceri olan baskın bormbardımanı yükseltin. Sonra hızlı casusluk becerisini öğrenin. Bombardıman Uçağı becerisini araştırmak için binaları 9 seviyeye geliştirmeye devam edin. Bu beceri boss’un HP’sinin %30’a kadar hasar vermek için takım vurkaç boss’u için kullanılır.

 

Binaları geliştirmeye ve seferleri geçmeye devam edin.

 

Belçika işgalı 4. sahnesinde düsmanın sadece 1 tankı var. Bombardıman Uçağı becerisi kullanılabilir.

 

Birliklerinizin ana kuvveti tankın saldırısı olmalı. Tanklarınızı koruyun. Top adamını ellemek için motosikletleri kullanın. Düşmanlarınız ile tanklarınız arasında mesafe koruyun ve düşman birimlerine saldırmak için becerileri kullanın.

 

Bu seferi geçtikten sonra binaları 18 seviyeden 20 seviyeye geliştirin.

 

20 seviyede Arena ve Turnuva Sistemi aktifleşecek. Üç günde bir arena ödüllerini alabilirsiniz. Sıralamada ilk 10’da olmak istemiyorsanız daha düşük sıralama seviyesinde durun. Bunun sayesinde daha güçsüz oyuncuları yenebilir ve onurla sefer parçacıklarını kazanabilirsiniz.

 

Turnuva sıralamada üst yerlerde olan oyunculara içindir. Diğer oyunuclar da turnuvaya katılıp gümüş ve değer kazanabilirler.

 

Bu seviyede seferlerı durdurabilir ve muharebe kuvvetinizi geliştirebilirsiniz.

 

Baskın bormbardımanı becerisini öğrenmek için Teknik Merkezi 20 seviyeye yükseltin. Beceri haç biçimli menzildeki en fazla 5 birliklere saldırabilir. Düşmanın çoğu öldü veya yaralı, görüşe ihtiyaç yok. Beceri kullanınca mouse’ı kareye yönlendirin. Yeşil gözüküyorsa birlikler bulunuyor, kırmızı gözüküyorsa birlikler bulunmuyor demek. Bu şekilde bu beceriyi görselsiz uzun menzilde kullanabilirsiniz. Ancak bu beceri sadece ikinci rauntta ve kullandıktan sonra 4 raunt için gerisayımı olur. O yüzden en fazla 2 kez kullanılabilir.

 

Beceriyi öğrendikten sonra para yatıran oyuncuysanız ise biraz altınınız kalmış olmalı. Vurkaç ödüllerini almak için altın birlikleri, özellikle piyade aracını almak çok faydalı.

 

Para yatıran oyuncu değilseniz gümüş kazanmalısınız. Gümüşü nasıl elde edilir bilmiyorsanız gümüş rehberini okuyabilirsiniz.

 

Hediye altın tankınız varken sadece bombardıman adamını atamanız gerekiyor. Tüm birlikleri ve ekipmanı geliştirin. Altın tankı en üst seviyeye geliştirebilirsiniz. Mark I tankı geliştirmeye gerek yok, yakında yerine başka tankı kullanacaksınız. Ekipmanı mağazadan alabilirsiniz, şu an ekipmanı birleştirmeye gerek yok. Ekipman seti birleştirmeden önce iyi düşünün. Ekipmanı 10 seviyeye arıtabilirsiniz, oldukça ucuzdur. Görev gereği için bir generalı alın ancak onu henüz geliştşrmeye gerek yok.

 

Şu an birlikleriniz görevlerden kazanılan motosıkletler, gümüş ile alınan bombardıman adam, hediye tanklar ve Mark I tanktan ibarettir. Motosikletieri ve bombardıman adamı 20 seviyeye geliştirebilirsiniz. Altın tankı maksimum seviyeye geliştirebilirsiniz. Eğer hala Mark I tankı kullanıyorsanız şimdi yerine başka tank kullanmalısınız. Onurunuzu kontrol ediniz, 78k’den fazlaysa mağazadan 20 seviyeli tankı alıp Mark I tank yerine kullanın. Yeterli miktarda onurunuz yoksa önce birkaç sefere katılın. Birlikler geliştirme gerisayımı 30 dakika sürer. geliştirince 30 dakikayi aşmayın, bu şekilde her 3-5 dakikada bir geliştirme yapabileceksiniz.

 

Yeni birliklerinizle Maginot savunma hattı seferini geçmekte sorun yaşamayacaksınız. Bu seferi geçtikten sonra Komuta Merkezini tekrar geliştirebilirsiniz. Yeterli miktarda kaynağınız yoksa diğer oyuncuları yağmalayabilir veya vurkaç ödüllerini alabilirsiniz.

 

En kısa sürede 22 seviyeye ulaşın. Bunun sayesinde ekstra 1 birlikleri elde edebilirsiniz. Şu an için en iyisi 21 seviyeli bombardıman adam. Bu birlikleri geliştirmekte fayda var.

 

Şimdi bombardıman adam için ekipman seti oluşturabilirsiniz. Vurkaçtan mavi baskıyı kullanın. Zırh seti oluşturmak için az altın harcanır. Vurkaçı yenemezseniz daha güçlü olmak için önce silah ve el bombasını oluşturun.

 

İki zırh setiniz varsa 20 seviyeye yükseltin. Bir sonraki seferi geçmek için bombardıman adamı sevk edin. Eğer bir hatta 3 düşman birlikler bulunuyorsa ortadakine vurun. 3 birlikleri kısa zamanda öldürme şansınız olacak. Seferi geçmek için aynı zamanda bombardıman uçağını kullanın.

 

Komuta Merkezinizi 23 seviyeye geliştirin. 3 kıdemli acemi er rozetini almak için yeni bir görev çıkacak.

 

Mor general görevine geri dönelim. Yeterli miktarda altınız yoksa bu görevi parça parça da tamamlayabilirsiniz. Önce yenilemek için kıdemli rozeti kullanın. En kötü ihtimalda mavi generali kazanırsınız. Şimdi 4 generalı atarsanız mor generalı kazanırsınız. Generalleri atadıktan sonra onları geliştirmek için General Merkezine gidin. Yeterli miktarda değeriniz varsa generalleri en üst seviyeye geliştirin. Değeriniz yok ise yapabileceğiniz en üst seviyeye geliştirin. Generalleri geliştirdikten sonra Muharebe Merkezine gidip görev verin. Savaş değeriniz çok artacak.

 

Şimdi seferleri kolayca değiştirebilirsiniz. Ancak fazla hasar desteğiniz olmadığı için  kahraman saldırı modu hala sizin için zor olacak.Kahraman saldırı modu için birliklerinizi aynı pozisyonda toplayabilirsiniz. Uzun erişimli saldırı ve becerileri kullanmak için düsmaniniz ile kendi birlikleriniz arasında mesafe koruyun. Hasarı arttırmak için bazı itemlerin kullanma zamanı şimdidir. Eğer bu modu kullanamazsanız kaynakları kazanmak için arena ve turnuvaya katılın.

 

Komuta Merkezini 25 seviyeye geliştirdikten sonra tüm diğer binaları da aynı seviyeye geliştirin. Bundan sonra oyunun asıl savaşlarından birini Dünya Savaşını aktifleştirmiş olacaksınız. Tüm gerekli bilgileri Dünya Savaşı rehberinde bulabilirsiniz.

 

25 seviyeye ulaştıktan sonra her şeyin seviyesini yükseltin. Tüm paranızı geliştirmeye harcayın. Yeterince kuvvetli olmazsanız yeni seferleri geçemeyeceksiniz. Yeni birlikler veya ekipman gelince eskilerle değiştirin. Daha iyi generalı elde edince eskisi yerine kullanın. Vurkaç ödüllerini kazandıktan sonra çok miktarda mavi baskıyı kazanırsınız. Yenebileceğiniz en güçlü kahraman vurkaçı deneyın. Dünya Savaşına katılmayı unutmayın.

 

 

25 seviye olduktan sonra binaları yükseltmek için kendi stretejinizi geliştirebilirsiniz. Önce kulübe ve vergi dairesi geliştirmekte fayda var. Bu şekilde vergilerden daha çok gümüş kazanabilirsiniz. Sonra Muharebe ve General Merkezlerini geliştirin. Savaş değerini arttırmak için birlikleri ve generalleri iyileştirin.

 

Ekipmanlarınızı geliştirin. Çoğu zaman en üst seviyeye geliştirmeye gerek yok. Şu an fabrikayı geliştirmeniz gerekmiyor. Yeni becerileri öğrenebilirseniz önce Araştırma Merkezini geliştirin.

 

Şimdi savaş değerinizi yükseltmek için gümüş kazanmayı ve tüm binaları üst seviyeye geliştirmeyı deneyin. Yeni seferleri geçtikten sonra Komuta Merkezinizi geliştirin ve savaşa devam edin.

Sunucu listesi